Nejčastější otázky a odpovědi o masážích
Je možné zakoupit dárkový poukaz na masáž?
Nabízíme možnost zakoupení dárkového poukazu pro masáž dle vlastního výběru a výše finanční hodnoty zakoupeného poukazu.
Při nákupu dárkového poukazu upřednostňujeme osobní předání v masérně Masáží Čakovice nebo po telefonické domluvě nabízíme i zaslání na dobírku (+poštovné).
Bolí baňková masáž?
Baňkování spočívá v přikládání skleněných (silikonových) baněk na pokožku. Vzduch v baňce se před aplikací skleněných baněk zahřeje a vytvoří se v něm podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je však naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže. Někdy sestává, že po první aplikaci na těle zůstanou v místech, kde byly baňky přiloženy, „modřiny“ – ty však nejsou nebezpečné a během několika málo dní se samy ztratí.
Měl/a bych chodit na masáže pravidelně?
Je na každém z nás, jak často chceme chodit na masáž, ale v každém případě doporučuji pravidelnost návštěv pro zajištění všech účinků masáže a jako prevence pro předcházení bolestí
v případě akutních bolestí 1-2 týdně, jinak minimálně 1x měsíčně
Mám exzém, nebo jinou kožní chorobu, mohu přijít na masáž?
Základním pravidlem při masážích je to, že se „dotýkáme jenom zdravé kůže“.
Kožní vyrážky, ekzémy a plísně patří do tzv. kontraindikací masáží, což znamená, že masáž nelze provádět.
Jsou nějaká zdravotní omezení, při kterých se masáž nedoporučuje?
Masáže neprovádíme v těchto případech (kontraindikace masáže):
horečky, nachlazení a chřipka, nádory, hnisavé nemoci, záněty ledvin, dutiny břišní, žlučníku, žaludku a jiných orgánů, akutní kloubní záněty ( příznaky zánětů kloubů jsou zarudlá kůže, omezená pohyblivost kloubu, teplo, citlivost, zduřelost), srdeční onemocnění, již zmíněná kožní onemocnění, řezné rány……….
Je masáž vhodná i v těhotenství?
Občas se setkáváme s názorem, že masáže v těhotenství jsou nevhodné nebo dokonce nepřípustné, mluvíme – li o masážích v pravém slova smyslu, tedy o hmatech, které zpracovávají svaly do hloubky, tak v těhotenství jsou samozřejmě místa, která vzhledem k stavu masírované nesmíme masírovat. Patří sem oblast malé pánve a břicho, jinak zde platí veškerá další pravidla shodná s kontraindikacemi u běžných klientů.
Největším úskalím je poloha masírované. Tento problém odradí spousty těhotných žen i masérů od masáže, i když řešení je jednoduché a „nenáročné“. Vezměme si například masáž zad. Klasická poloha je na břiše, což je v pokročilém stádiu těhotných nemožné. Zde se využívá poloha vsedě, nebo vleže na boku. U těchto poloh si musíme uvědomit, že to není, jak se říká „pravé ořechové“, že v této pozici je svalstvo nedostatečně uvolněné, ale v dané situaci je to řešení uspokojivé. Hmaty se musí přizpůsobit poloze masírované. Ale po delším zkoumání a tréninku se dají nalézt polohy a hmaty vyhovující oběma stranám.
Mám si s sebou na masáž neco přinést (ručník apod.)?
Vůbec nic, vše, co je potřeba k masážím, zajistí naši maséři a ti se samozřejmě pokusí, abyste si z našich masáží Vy naopak něco odnesli – především pocit uvolnění a relaxace.